Get the Flash Player to see this player
 

149 MБ
17 мин : 58 сек
720 x 576
759 просм.
12 июл 2011Одобряю
Запомнить
Текущий кадр
ІІІ слово з хреста: „Ось Мати твоя!” (Ів. 19,26)

Альбом Сім слів з хреста (7 видео)

Сім слів з хреста
(розважання)
ІІІ слово з хреста: „Ось Мати твоя!” (Ів. 19,26)

+ Ілля
Патріарх Візантійського Вселенського Патріархату

Завантажити: Христова смерть і Воскресіння (контемплятивна молитва)
http://vkpatriarhat.org.ua/?category_name=svjatkyvannja-nedili

-----------------------------------------------------------------------

а) 5 хвилин – вступ

Ів. 19,25-27: „А при хресті Ісусовім стояли Його мати… Бачивши матір і біля неї учня, що стояв, – а його ж любив Він, – Ісус мовить до матері: Жінко, ось син твій! А тоді і до учня мовить: Ось матір твоя! І від тієї хвилі учень узяв її до себе.”

„А при хресті Ісусовім стояли Його мати…”: бачить Його розп’ятого, скатованого, зі слідами ран по всьому тілі. Особливо великий біль завдає Йому терновий вінець на голові. Ціла голова стиснена гострими тернинами, які вп’ялися в голову і спричиняють болісне кривавлення. Вона бачила, як Він декілька разів падав на лице, коли ніс хрест, і як сильно роздерті Його коліна від падінь на хресній дорозі. Коли там з Ним зустрілася, це була лише коротка мить, а тепер Вона стоїть під хрестом. Ісус Її знову побачив. Дивиться на Неї … Марія тут стоїть в досконалій духовній єдності, розп’ята разом з Ним. Біля Неї є учень Іван. Коли Ісус його побачив, то сказав своїй Матері: „Жінко, ось син твій!” Учень повністю не усвідомлює, як глибоко здійснюється таємниця його зновународження. Дивиться на Ісуса, задля Якого залишив усе, а Ісусове слово заторкує його аж до найглибшого єства. Сюди він духовно приймає Ісусову Матір, яка стала і його Матір’ю.

Вмираючий Ісус звертається до своєї Матері словом „жінко”. Чому? Бо Вона є тою жінкою, про яку Бог сказав змію у раю: „Ворожнечу покладу між тобою і жінкою, між твоїм потомством та її потомством” (Бут.3,15).

Заповіт Ісуса дається лише тому, хто є учнем. Учень – це той, хто задля Ісуса залишив все, що має. „Хто не покине все, що має, не може бути Моїм учнем” (Лк.14,33). Бути учнем Христа не означає позбутися усіх матеріальних речей, суспільних обов’язків і зобов’язань. Це означає поставити Ісуса на перше місце в своєму житті, а відношення до людей і речей підпорядкувати Його волі. Учень під хрестом прийняв останню Ісусову волю, прийняв Марію за свою Матір.

В цей момент також здійснюється обіцянка: „Дам вам нове серце” (Єз.36,26). Марія є тим новим серцем, яке дає сам Бог. Небесний Отець робить цю духовну трансплантацію. Він нам дав через пророка Єзекиїла своє слово: „Дам вам нове серце” (Єз.36,26). Через свого Сина в годину Його відкупительної смерті Він цю обітницю виконав. Цей момент має характер союзу між Богом і учнем, що стоїть під хрестом і вірою приймає Ісусову Матір в себе (eis ta idia).

Нове серце має дві властивості: радикальний відпір сатані і досконалу залежність від Бога. Нове серце є новим духовним центром. Це серце і ми маємо прийняти вірою.


б) 5 хвилин
Усвідомлюю промінь світла, який виходить з Ісусових очей до моїх очей і всі повторюємо: „Ісус сказав учневі, а тепер каже і мені: Ось Мати твоя!”

в) 5 хвилин
Всі промовимо: „Ісусе”, а один додає: „Тепер і тут приймаю Твою Матір.”

г) 5 хвилин
Всі взиваємо: „ А-а-а…вва-а-а. Господь тепер сам робить духовну трансплантацію, дає мені нове серце. Я вірою приймаю.Категории ВИДЕО »


Cодержимое этого сайта добавлено его посетителями.
Администрация не несет ответственности за действия посетителей.
При обнаружении незаконно размещенного материала свяжитесь с нами.

Про сайт io.ua   Новости io   Отзывы   Реклама   Contacts